Farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów to nic trudnego, trzeba tylko poznać kilka zasad a czynność tę będziemy mogli wykonywać samodzielnie w warunkach domowych.

Farbę do włosów należy nanosić na suche i nie umyte włosy, o tym trzeba wspomnieć na samym początku. Należy je dokładnie wyszczotkować, by wyczesać resztki preparatów do stylizacji: lakieru, żelu, pianki.
Przygotować należy: miseczkę do mieszania farby, grzebień do jej nakładania, ręcznik, którym ochronimy nasze ubranie, spinki lub klamry do podpinania pasemek włosów oraz krem do posmarowania granicy między włosami a skórą, zwłaszcza kiedy farba ma ciemny kolor.

Następnie należy przygotować mieszankę zgodnie z zaleceniami z ulotki. Teraz czas na nałożenie farby na włosy. Jeśli masz odrosty najpierw należy ją zaaplikować właśnie na nie. Pomocny będzie grzebień do nakładania farby oraz ten ze szpikulcem, którym będziesz oddzielać pasma włosów podpinane spinkami czy klamrami.
Zacznij od przodu głowy przechodząc ku środkowi aż do tyłu, gdyż właśnie na środku włosy mają największe odrosty. Po zaaplikowaniu farby u nasady głowy odczekaj 15 minut (czas podany na ulotce) a następnie resztę farby nałóż na pozostałą długość włosów. Ponownie odczekaj około 10 minut i przeprowadź masaż głowy, by farba dotarła w każde miejsce.

Jeśli nie masz odrostów, nakładaj fabrę na całą długość włosów. Po upływie czasu podanego na ulotce, należy spłukać farbę aż do całkowitego jej spłynięcia z włosów. Następnie myjemy głowę pamiętając o tym, że szampon nalewamy na rękę, łączymy go z niewielką ilością wody i dopiero wówczas nanosimy na włosy delikatnie masując je opuszkami palców. Spłukujemy pianę i powtarzamy czynność drugi raz.
Następnie, po wymyciu włosów nakładamy odżywkę, która jest często dodana do farby. Jeśli jej nie ma, dobrze jest zaaplikować na włosy odżywkę z olejkami roślinnymi, które wzmocnią włosy tuż po farbowaniu. Odżywkę należy spłukać ciepłą wodą, kończąc chłodną, by łuski włosów się zamknęły.

Teraz już tylko wysuszenie włosów, wymodelowanie i nowy image gotowy.

farba do wlosow.jpg
Moda | Fryzury | Uroda

Prostownica do włosów Wahl Cutek

wahl-prosto.jpg

Prostownica Wahl Cutek to model ceramiczny. Wykorzystywana przez profesjonalistów. Dzięki technologi Sensation-Ceramin włosy są wygładzone i bardziej lśniące. W ciągu dwóch minut zaokrąglone płytki o szerokości 24 mm podgrzewają się do temperatury 195 stopni C.

Ostanie komentarze

Najlepiej oceniane

  • krotka fryzura2
    Image
  • fryzura dluga
    Image